Funda Bilgili Kimdir ?İzmir'de doğan Funda BİLGİLİ İlk eğitimlerini; diksiyon, artikülasyon ve dramatik yetenek alanlarında İzmir TRT'de aldı. 10 yıl boyunca TRT'de radyo tiyatrosu ve belgesel seslendirmesi yaptı.


Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 7 yıl Türk Silahlı Kuvvetlerinde Protokol Uzmanı olarak görev aldı.


Virginia/ Amerika'da bulunduğu dönemde; İngilizce seslendirmeler ve Türk Amerikan toplumuna diksiyon eğitimi verilmesi konularında çalıştı.


“Kaptanın Seyir Defteri” adlı programın sunuculuğunu yaptı. “3.Newyork Crossroads Kısa Film Festivali Gala Gecesi”ni ve “Türkiye’nin En Başarılı On Genci Ödül Töreni”ni sundu.  Seslendirme, spikerlik ve sunuculuk alanındaki çalışmalarına İstanbul'da devam ediyor.

Başkent İletişim Bilimlerinde aldığı Spikerlik ve Sunuculuk eğitimlerini birincilikle bitiren Funda BİLGİLİ, dünyanın en büyük seslendirme firmalarından SVOX'un Türkçe Kadın Sesi olarak, yapay ses projesi ve navigasyon seslendirmelerini yapmaktadır. Ayrıca İrlanda Havayolları ve Singapur Havayolları güvenlik anonsları seslendirmelerini de yapmıştır.


2007 Eylül ayında Artshop Yayıncılıktan çıkan " İmzamı Bıraktım Teninde" kitabının ardından, 2012 Temmuz ayında Destek Yayınları'ndan "AşkımBaşımdan Aşkın" adlı kitabı okurlarıyla buluşmuştur. Diksiyon, Beden Dili, Protokol, Topluluk Önünde Konuşma, Satış ve Pazarlamada Etkili Konuşma, Beden Dili Kullanımı ve Müşteri İlişkileri Yönetimi  konularında eğitimler vermektedir. Diksiyon ve Beden Dili ile ilgili kitabının yazımı devam etmektedir. 

Yönetim Danışmanı<br>Eğitmen Yönüyle
Funda BİLGİLİ'nin eğitim konularına, eğitim referanslarına ve çalıştığı kurumlara buradan ulaşabilirsiniz.

Devamı için
 
Yazar Yönüyle
"Aşkım Başımdan Aşkın" kitabının internet satışı ile ilgili bilgilere ulaşmak için lütfen tıklayınız.

"İmzamı Bıraktım Teninde" kitabının baskısı tükenmiştir.


Devamı için
 
Spiker Sunucu Yönüyle
Funda BİLGİLİ'nin medyadaki çalışmalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Devamı için
SİYASETÇİLER İÇİN ÖZEL EĞİTİM İÇERİĞİ

SİYASETÇİLER İÇİN ÖZEL EĞİTİM İÇERİĞİ Siyasetin her kademesinde görev alan siyasetçilere özel hazırlanmış; diksiyon,beden dili, imaj, protokol kurallarını içeren eğitim ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.


TÜRKÇE YAPAY SES PROJESİ

TÜRKÇE YAPAY SES PROJESİ SVOX firması "Türkçe Yapay Ses Projesi" için kadın ses olarak Funda Bilgili'yi seçti. Android telefonlarda kullanılan Türkçe ses Leyla'nın seslendirmeleri Funda BİLGİLİ tarafından yapılmıştır. Uygulama linki için lütfen tıklayınız.


TANER ÖZDEŞ AKADEMİ

TANER ÖZDEŞ AKADEMİ Funda BİLGİLİ; diksiyon, beden dili ve protokol konularında verdiği eğitimler ile Taner Özdeş Akademi eğitmen kadrosunda.


YUPPİ SESLENDİRME VE PRODÜKSİYON

Funda BİLGİLİ, Yuppi Seslendirme ve Prodüksiyon seslendirme kadrosunda seslendirme çalışmalarına devam ediyor. Demolar ve iletişim için lütfen tıklayınız.


ŞİİR SESLENDİRMELERİ

ŞİİR SESLENDİRMELERİ Funda BİLGİLİ'nin sesinden şiir dinlemek isterseniz, youtube kanalını kullanabilirsiniz.Tüm duyurular için tıklayınız


E-Posta Listesi


Yeni duyurulardan, eğitimlerden, çalışmalardan ve etkinliklerden haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.


Ad Soyad
e-posta